Reumatológiai szakmai fórum Debrecenben
Nyolcvanöt előadás hangzik el a reumatológia, az immunológiai és a határterületek betegségeinek terápiás lehetőségeiről az idei Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon (DROP). A háromnapos tanácskozáson mintegy 400 szakember vesz részt. A 9. alkalommal megrendezett kongresszus megnyitóját kedd este tartották a Kölcsey Központban.
Kitüntetett klinikai szakemberek
Kimagasló szakmai munkájáért miniszteri kitüntetést vehetett át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ három orvosa: Tóth Judit, Jenei Zoltán és Lőrincz Ádám. Az elismeréseket kedden Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át Budapesten.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Középpontban az egészséges gyermekvállalás
A terhesgondozás és a várandósok egészségmagatartásának szakmai tapasztalatait vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartott szerdai tanácskozáson. A Várandósság hete programsorozathoz kapcsolódóan az önkéntesség támogatásáról, valamint a várandósok kórházi ellátásáról is hallhattak a résztvevők.
Mérföldkő a Belklinika történetében
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika szakmaspecifikus részlegeinek alapítása, illetve az ország egyik legnagyobb belgyógyászati intézményének létrejötte alkalmából emlékfát ültettek és emléktáblát avattak a Klinikai Központ Nagyerdei Campusán. Az átalakításokat mérföldkő-jelentőségűnek nevezte Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a csütörtöki ünnepségen.
Virtuális valóság a fizioterápiában
A robotika, a virtuális valóság és az E-sport egészségre gyakorolt hatásairól rendezett FizioPéntek címmel online konferenciát a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszéke hallgatóknak és a már végzett gyógytornászoknak. A szakmai program résztvevői a legmodernebb okoseszközökkel is megismerkedhettek.
A felfekvés elleni küzdelmet segíti a Rotary Klub
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati, illetve Belgyógyászati Klinikáját, valamint a városi szociális szolgálatot támogatta eszközadománnyal a debreceni Rotary Klub. A speciális ágyak és matracok a felfekvés kialakulásának megelőzését segítik. Az eszközöket ünnepélyesen hétfőn adták át a Klinikai Központban.
Ismét vizitelnek a bohócdoktorok
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján gyógyuló gyerekeknek újra vidámságot visznek a Piros Orr bohócdoktorok. A koronavírus-járvány alatt online viziteltek, de ma már ismét személyesen, heti rendszerességgel látogatják a kis pácienseket.
Kinevezéseket adtak át a Klinikai Központban
Új részlegvezetőket és szakmai koordinátorokat neveztek ki a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában a belgyógyászat, a klinikai szakpszichológia, valamit a szülészet és nőgyógyászat területén. A kinevezéseket Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke adta át.